Megaloi_Theristes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Megaloi_Theristes

Megaloi Theristes Forum
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πουτάνα Ζωή...

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Persival
Admin
Admin
Persival


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 47
Location : Crete
Registration date : 11/10/2007

Πουτάνα Ζωή... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πουτάνα Ζωή...   Πουτάνα Ζωή... Icon_minitimeΤετ Νοε 07, 2007 9:13 pm

Γράφω αυτά υπο την επήρρεια αλκοόλ οπότε δώστε την ανάλογη βαρύτητα... τα γράφω γιατί κάπου θέλω να μιλήσω ενώ είμαι μόνος...

Γεννιόμαστε μόνοι... γεννιόμαστε χωρίς να μας ρωτήσει κανένας αν το θέλουμε... θα μου πείτε δεν είναι δυνατόν να μας ρωτήσουν! και πράγματι, δεν είναι... είναι όμως δυνατό να αναρρωτηθούν αυτοί που το πράττουν... ΓΙΑΤΙ να φέρουμε ενα παιδί στον κόσμο αυτόν;;; μόνο για να καλύψουμε την ματαιοδοξία μας...
Δεν θα πω κατι καινούριο, θα πω αυτά που λένε πολλοί, και που κανένας δεν τους δίνει τη βαρύτητα που θα έπρεπε... Ζούμε σε μια χώρα και ένα κόσμο που κάνείς δεν ονειρευτηκε... σε ένα κόσμο που όπως παρουσιάζει και το matrix, δεν είμαστε παρά μπαταρίες που "φορτίζουν" τη ζωή άλλων... Empty Rooms ακούω αυτή τη στιγμή και δεν μπορεί παρά να τη συγκρίνω με τη άδεια ζωή που "ζω" εδώ και κάτι παραπάνω απο 31 χρόνια... Τι έχω κάνει μέχρι τώρα; Πήγα στο νηπιαγωγείο, στο δημοτικό, κάπου στο γυμνάσιο μου τα σκάτωσαν ή τα σκάτωσα και άρχισα να δουλεύω... όχι να εργάζομαι όπως θα υποστηρίξουν πολλοί... Να ΔΟΥΛΕΥΩ... να γεμίζω την μέρα μου με σφυρί, καλέμι, ιδρώτα, αίμα πολλές φορές... γιατί; μα για να πάρω 1000 δραχμές την εβδομάδα και να είμαι άνθρωπος ικανός να σταθεί στα πόδια του! Ήμουν 13 χρονών. Ε και; δεν μετρούσα σαν άτομο; Δεν μετρούσα σαν μπαταρία, και μάλιστα αλκααλική; Μετρούσα, άρα έπρεπε να ζήσω... ΈΠΡΕΠΕ... δεν ξέρω αν ήθελα, ξέρω όμως πολύ καλά οτι έπρεπε, μου το έλεγαν όλοι! Έπρεπε να γίνω το παιχνίδι των "μαστόρων" που τύχαινε να έχουν την ίδια πορεία με εμένα, να την έχουν όμως λίγα χρόνια πριν εμένα και να το υποστώ κι εγώ... ¨ΕΠΡΕΠΕ να περάσω τα καψόνια τους... έπρεπε να γίνω ένα γελοίο αντικείμενο στα χέρια τους, αντικείμενο με το οποίο θα γελούσαν! Έτσι αντιδράς μαλάκα; Βλέποντας τον εαυτό σου μερικά χρόνια πίσω; Οτι ήσουν είναι αστείο; Οτι έκανες ή σε ανάγκασαν να κάνεις μοιάζει τόσο γελοίο;
Περνούσαν τα χρόνια, θέλοντας και μη... Σκεφτόμουν να γίνω καλύτερη μπαταρία, να δοκιμάσω μια ακόμη φορά να γίνω "γραμματιζούμενος" και πιο χρήσιμος στην "κοινωνία" (??!?!?)... Μη με ρωτήσετε γιατί, έτσι ΕΠΡΕΠΕ!... Ε άντε μωρε, και τι έγινε που είσαι στην οικοδομή απο τις 7 μέχρι τις 16:00? πήγαινε και στο νυχτερινό 7-11 να γίνεις καλύτερος! να μαθαίνεις τίποτα αλλά να είσαι στα ελεγχόμενα μέρη μας και να μην έχεις βέβαια και προσωπική ζωη... Α, και μη τυχών και τολμήσεις να λείψεις μια ώρα παραπάνω απο όσο προβλέπεται! Όοοοοχι, δεν επιτρέπεται! θα τιμωρηθείς!
Τι πάει να πει γκόμενα βρε παλιομπαταρία; κάνε πάλι απο την αρχή τη χρονιά! Άκου εκεί, θέλουν και οι μπαταρίες γκόμενες! Για όνομα!!!
Εντάξει λοιπόν, το πήρα απόφαση, θα είμαι μια αγράμματη μπαταρια... Τουλάχιστον θα βρεθεί μια φίρμα να μου δώσει το όνομά της... Duracell θα είναι αυτή η Ukar, δεν ξέρω, ανώνυμος πάντως δεν θα είμαι, θα έχω όνομα...
Βέβαια, η καλή γυναικούλα που τυγχάνει να είναι και μητέρα του ανθρώπου που πιστεύεις οτι αξίζει να ζήσεις μαζί του τα επόμενα χρόνια της ζωής σου, κάπου σε βρίσκει φάουλ, άκύρο... Τι; δεν έχεις βγάλει το σχολείο; δεν έχεις σπουδάσει, άρα κατά συνέπεια δεν θα παίρνεις το επίδομα και δεν θα μπορείς να μπεις στο δημόσιο; Για όνομα, δεν είσαι αρκετά καλός για το παιδί μου! Ακόμα κι αυτό το παιδί του, θα πειστεί οτι πράγματι, αφου δεν έχεις τα φόντα και το κομπόδεμα στην τράπεζα, είσαι λίγος... πάμε για άλλα... πάμε στον νεαρό που επειδή είχε την "τύχη" να γεννηθεί απο "χρυσά" αρχίδια ή μήτρα, τα έχει όλα έτοιμα... Και φράγκα να ζήσει καλύτερα το παιδί μας, και 200 κυβικά μπετόν περισσότερο για να έχει μια στέγη έτοιμη κάτω απο το κεφάλι του πολυαγαπημένου παιδιού μας... Όμως τα έτοιμα δεν εκτιμούνται ή υπερεκτιμούνται... και έτσι ο φραγκάτος θα αναζητήσει την super duper γκόμενα με τις τσιτωμένες βυζάρες και το μίνι που προβάλλει λίγο παραπάνω το κωλαράκι και φωράει το τάνγκα το sexy... και η κόρη μας; θα ψάχνει άλλο πριγκηπόπουλο σε άσπρο άλογο με ξανθα μαλλιά και γαλάζια μάτια... Αμ δε κυρά μου, δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες... Το τρένο όμως; το προλαβαίνουμε;;; Και συνεχίζει η "ζωή"...

Κοίτα όμως, μετά απο τόσα στραπάτσα, θα μου δωθεί το δικαίωμα σαν καλή μπαταρία που ήμουν μέχρι τώρα, να κάνω κάτι "δικό μου"! ναι ναι φίλοι μου, στέκομαι στα πόδια μου και κάνω κάτι που μπορώ να θεωρήσω δικό μου! Τι ωραία, μέσα απο αυτό θα μπορέσω να αποδείξω σε αυτό που μου παίρνει όλη την ενέργεια οτι μπορώ να κρατήσω και λίγη για μένα, για την μπαταρία που εκτός απο duracell, λέγεται και Ματθαίος...
Αχ, να μην έχει λίγο μυαλό αυτή η μπαταρία... ΟΧΙ λοιπόν, δεν έχεις κανένα δικαίωμα, άθλια μπαταρία, να θες και ενέργεια για την πάρτη σου! Ανήκει όλη σε μένα, στο τέλειο σύστημα που για την ώρα ονομάζουμε δημοκρατία (γιατί άραγε)! Κλείστο το μαγαζί... γιατι;;; γιατί ΤΟΛΜΗΣΕΣ να παρέχεις υπηρεσίες και να μην τις χρεώνεις! γιατί προσπάθησες να φανείς ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Άκου εκεί θράσσος! Τώρα, προσπάθησε να σταματήσεις αυτό που θέλησες να ξεκινήσεις! Και μη νομίζεις οτι θα είναι απλά τα πράγματα... Θες να κλείσεις; ΟΚ κύριε μπαταρία... αφου δοκίμασες να κάνεις κάτι για σένα, σημαίνει οτι έχεις αρκετή ενέργεια για να δώσεις και σε μένα... ναι εμένα, το σύστημα, την κοινωνία! ΟΚ εμένα λέγε με εφορία... Βρε ανόητη μπαταρία, πάνω που σε έβαλα στο κόλπο να μου δίνεις την ενέργεια σου σε δόσεις, τώρα κατάλαβες οτι δεν θέλεις πια;;; Θελεις να κλείσεις γιατί μπαίνεις μέσα;;; ΠΛΕΡΩΝΕ! θέλω να μου δώσεις 474.000 δραχμές γιατί κλείνεις, γιατί αυτά θα σου έπαιρνα τα επόμενα χρόνια και τώρα δεν θα τα παίρνω... Άρα, δώστα μαζεμένα και μη τυχών και προσπαθήσεις ξανά να κάνεις κάτι μόνη σου ηλίθια μπαταρία, γιατί την επόμενη φορά θα σε εξαφανίσω τελείως απο τον χάρτη!
Και μετά, εμφανίζεται η "ευκαιρία"... Θα δουλεύεις, 45 χιλιόμετρα απο το σπίτι σου, θα είσαι ευτυχισμένος γιατί θα είναι η πρώτη φορά που θα σε πληρώνουν στην ώρα σου και θα λες κι ευχαριστώ! Δεν έχει καμμία σημασία που οτι λεφτά παίρνεις θα τα πληρώνεις σε "αμαρτίες" του παρελθόντως που δεν έκανες... να στέκεσαι στο οτι θα είσαι ευτυχισμένος...
μερικά χρόνια αργότερα, θα σου δωθεί μια ακόμα "ευκαιρια"... να πας 80 χιλιόμετρα μακρυά απο το σπίτι σου, αλλά να είσαι "προιστάμενος"! ναι ναι, το σύστημα και η κοινωνία που σε ξεζουμίζουν, είναι γενναιόδωρα! θα παίρνεις τρεις κι εξήντα, αλλά θα είσαι προιστάμενος! θα έχεις και υφιστάμενους! ΕΞΟΥΣΙΑ! Θα πρέπει βέβαια να πάρεις και αυτοκίνητο για να πηγαίνεις στη δουλειά σου το οποίο θα πληρώνεις 150 χρόνια, αλλά τι σημασία έχει αυτό;;;; έχεις ΕΞΟΥΣΙΑ! μπορείς έναν άλλο κακομοίρη που έχει ανάγκη τη δουλειά, να τον κάνεις οτι θέλεις! Τι καλή κοινωνία Θεέ μου! Προσέχει τις μπαταρίες της μη τυχών και αδειάσουν...
Έτσι λοιπόν... η "ζωή" συνεχίζεται... σου δίνει ευκαιρίες! σου δίνει τα πάντα! αρκεί να μπορείς να επιστρέψεις περισσότερα...
Στο μεσοδιάστημα, θα γνωρίσεις πολλές μπαταρίες... Οι περισσότερες όμως, αγνοούν οτι δεν είναι κάτι περισσότερο απο μπαταρίες... Νομίζουν, εχουν το θράσσος να πιστέυουν, πως είναι...άνθρωποι! Δεν παύουν όμως να λειτουργούν ως αναλώσιμα... Πάνε εκεί όπου φυσάει ο άνεμος, εκεί όπου βρίσκεται συσσορευμένη η ΕΞΟΥΣΙΑ... Ματαιοδοξία και πάλι... Αυτός που είναι ΑΑ μπαταρία, με κάνει να νιώθω ΑΑΑ μπαταρία... Ας τον έχω απο κοντά, ίσως γίνω και εγώ ΑΑ μπαταρία μια μέρα... Το τι θα έχεις καταφέρει είναι μια εύλογη απορία... Σίγουρα θα έχεις πατήσει επί πτωμάτων, θα παραβλέπεις συναισθήματα, θα αγνοείς ανθρώπους, θα βολέυεσαι με δανεική εξουσία... και θα αποσκοπείς στο να κάνεις λίγη απο την ξένη, δική σου... Στο τέλος, θα είσαι απελπιστικά μόνος... Και όταν θυμηθείς οτι είσαι μια μπαταρία που κάποτε αδειάζει, ποιον θα τολμήσεις να καλέσεις για συμπόνια; Όχι εμένα, σε παρακαλώ, μη με φέρεις στη δύσκολη θέση, για μια ακόμη φορά να προσποιηθώ!
Το κατάλαβα, όπως μόνος γεννήθηκα χωρίς να ερωτηθώ, έτσι μόνος και θα φύγω, χωρίς να ρωτήσω... Θέλω όμως να είμαι εντάξει απέναντι στις υπόλοιπες μπαταρίες, να είμαι ίσος απέναντί τους... να μην ντραπώ να κλάψω στον ώμο καμμίας, να είμαι τόσο τίποτα όσο ήμουν πάντα...

Και έφτασα τώρα, να είμαι 30 φεύγα, και να αναρρωτιέμαι: Πόση ενέργεια έχω ακόμα να δώσω πριν με στείλουν για ανακύκλωση;

Αν κι εδώ που τα λέμε, για ανακύκλωση θα πάω στα 65, εκεί που δεν θα φτάσω ποτέ! Γιατί το καλό σύστημα και η καλή κοινωνία, θα με έχουν στείλει στο Θεό πολύ πιο πριν, ακριβώς λίγο πριν αρχίσω εγώ να ζητάω τα ρέστα... Θα με έχουν ταίσει μεταλλαγμένα και ραδιενεργά που κάποιες άλλες πιο άτυχες μπαταρίες έχουν φροντίσει να υπάρχουν στην αγορά... Δεν θα έχω ποτέ την τύχη να πάρω ενέργεια απο άλλη μπαταρία ή γεννήτρια... Θα έχω δώσει τα πάντα και σε αντάλλαγμα θα πάρω... τίποτα... Και τί έγινε; είχα εξουσία, είχα αυτοκίνητο, είχα μηχανάκι, είχα ιντερνετ... Τι αχάριστος που γίνομαι μερικές φορές...
Προλαβαίνω άραγε να αλλάξω κάτι; Προλαβαίνω να ζήσω πραγματικά; Υπάρχουν άλλες μπαταρίες που να θέλουν να αναλώσουν την ενέργεια τους για τον εαυτό τους και όχι για το σύστημα; Για την ώρα, μόνος μου σύμμαχος οι Deep Purple και το Child in Time... Άντε και 2-3 άνθρωποι που μπορούν να με καταλάβουν, περιστασιακά... See the blind man, shooting up the world... Live's a bitch, and then you die...
Που θέλω να καταλήξω; Εδώ είναι το πρόβλημα... Θέλω να αγαπηθώ, όχι να αγαπήσω... είναι απελπιστικά ψυχοφθόρο να αγαπάς και να δίνεις οτι δεν έχεις.... Αγάπη αδέρφια, αγαπάτε τους πάντες, είναι η μόνη εξιλέωση... Δεν θα πω αντισταθείτε, είναι πια τόσο αργά όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε... Είμαστε στην πτώση του γκρεμού, ούτε καν στο χείλος...
Αφήστε κατά μέρος τους εγωισμούς που δεν οδηγούν πουθένα... Κάντε αυτό που θέλετε, ενοχλόντας το σύστημα, μήπως ποτέ αλλάξει... Εγώ το τρένο το έχασα, για εσάς δεν είναι αργά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://panthir.forumgreek.com
mariasid
Λύκαρος
Λύκαρος
mariasid


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ηλικία : 34
Location : Perea Salonikas
Registration date : 11/10/2007

Πουτάνα Ζωή... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πουτάνα Ζωή...   Πουτάνα Ζωή... Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2007 3:28 pm

Agaphmene mou persi,

To treno erxetei kai feygei , mporei na mhn prolaves auto , alla 8a er8ei kai allo.. Ta trena erxonte kai feygoyn , merika ta xanoume isws gia na mas kanoun pio dunatous ka8olh thn diarkeia pou 8a perimenoume gia to epomeno. Ta trena erxonte kai feygoun san thn zwh, pou dinei kai pernei, xarizei kai sterei , stous texerous h atuxous. Mporei opws eipes na genniounte merikoi anr8wpoi ston kosmo ayto exontas oti 8elhsoun , alla mhn ksexnas oti gia na mporesoun na exoun auta pou 8eloun twra kapoioi alloi an8rwpoi polla xronia prin kourastikan gia na ta apokthsoun , kai oi genies tous metepeita na ta krathsoyn kai na ta aukshsoun.
Twra zoume se mia zwh mox8ou gia na eimaste ylistes. Xanoume to pragmatiko nohma ths zwhs mas, prospa8ontas na ikanopoihsoume thn eutixia mas mesa apo to xrhma, anhmporei na ta kerdisoume etsi opws prepei. Auto pistevw pws ine to la8os mas.

''Θέλω να αγαπηθώ, όχι να αγαπήσω... είναι
απελπιστικά ψυχοφθόρο να αγαπάς και να δίνεις οτι δεν έχεις.... ''

Gia na mporeseis na agaph8eis prepei prwta na agaphseis ton eauto sou, na dexteis auto pou pragmatika ise. Ama den agaphseis esena , den prokete na se agaphsei kanenas allos.
Sthn agaph oso psuxof8oro kai na ine to na dineis , prepei na to kaneis. oxi mono na dineis oti exeis , alla kai auta pou den exeis..
''OTI PLHRWNEIS , PAIRNEIS '' .Den mporeis na dwseis liga kai na pareis polla , giati automatos auta ta polla epeidh ta phres me liga 8a xalasoun grhgora. Dwse polla, perimene liga, kai auta ine pou 8a sou meinoun gia panta. ta liga ta kala. den mporoume na ta exoume ola dika mas. kai na mas agaphsoune, xwris na agaphsoume kai na mhn dwsoume kai na mhn ponesoume. Oso kai na agapas tous pantes, an den agapas esena den kaneis tipota se auth thn zwh. Kanoume pragmata gia ton eauto mas, oxi gia tous allous..
An agaphseis to eauto sou kai deis thn zwh me aisiodoksia tote 8a mporeseis na aneveis thn apotomh plagia apo thn opoia niw8eis oti pefteis..Tote 8a deis thn aplh mpataria na ginetai oloklhro ergostasio paroxhs reumatos.

Etsi hmoun kai egw , den me agapousa, den niazomoun gia kanenan, me apotelesma na mhn noiazete kaneis gia mena. (den milaw gia thn oikogenia, alla gia tous gyrw an8rwpous).
eixa xasei to treno , h me ekanan na to xasw. Alla otan to katalava kai eipa dunata : Maria ise auth pou ise kai se opoion aresei . tote katafera na agaphsw ton eauto mou , na agaphsw tous pantes kai ta panta. me apotelesma h zwh mou na gemisei agaph kai zestasia. Oso anafora to treno pou exasa, me thn prwth eukairia phga ston prwto sta8mo pou vre8hke mprosta mou kai phra to prwto treno pou perase. Asxetos an katevhka sta misa tou dromou. Giati opws vlepeis , den shmainei pws epeidh odhgos ine kapoios allos , ine kai xaroumenh h diadromh. ine mia diadromh me duskolies pou prepei na ise dunatos gia na antekseis, dioti merika trena den prokeite na stamathsoun pote. Ena tetoio ine kai to diko mou. Auto to sugkekrimeno pou phra kai pou twra ime pali sto sta8mo perimenontas ksana to epomeno. Dioti panw se ekeino to treno ema8a polla pou me voh8hsan otan katavhka.
To 8ema ine , oti otan perasei to epomeno treno na mhn to afhsw na perasei kai na to parw.

H zwh exei thn matia pou 8es esu na deixnei.
''eimaste oi epiloges pou kanoume'' .. pote den ine arga gia na allakseis kati, arkei mono na to 8es. Dioti den uparxei den mporw, yparxei den 8elw...

Akomh prolaveneis na pareis ekeino to treno pou exases. Arkei na to perimeneis..

filia polla...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolykos
Λύκος
Λύκος
gerolykos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Registration date : 24/11/2007

Πουτάνα Ζωή... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πουτάνα Ζωή...   Πουτάνα Ζωή... Icon_minitimeΤετ Δεκ 05, 2007 9:31 pm

file persi an kai pleon pantrepmenos me mia(pisteyw)statherh douleia xwrisn na kserei pote kaneis an einai pragmatika statherh se katalabainw apolyta kai gia tis diaproswpikes sxeseis kai gia to arnitiko thayma pou legete koinwnia!

to mono pou mporoume na kanoume dyxtyxws file mou einai na akolouthisoume to reyma tou potamou pou mas exoune riksei !
o logos einai oti oses nikes kai na nomizoume oti exoume kanei einai apla ofthalmapates kai proswrines!

den einai thema trenou pou den prolabes h pou tha prolabeis!
einai thema to poso grhgora tha katalabeis oti oi epiloges pou exeis einai na gineis enas apo ta thymata ths rohs h o enas apo tous ligous hrwes pou tha antistathoun sto reyma mexri na fane thn fapa tous kai na skypsoun pali to kefali(ayto legete httopatheia to opoio mas serviroun apo pantou alla kai o eksypnos tropos na mhn katalabei kaneis thn mikrh"epanastash" pou mporeis na kaneis etsi wste na kaneis thn zwh sou ligotero
sklhrh apo oti sthn pragmatikothta einai!)

mesa mas tha eimaste panta oi epanastates pou exoume oneireytei!alla eksw mas prepei na eimaste meros tou synolou
pou douleyei gia to kalo twn ligwn!

kai ola ayta sta leei enas mallias tatouazakias mhxanwbios me 3 arrabwnes kai 2 gamous sto energhtiko tou!

giati?

giati kapoia stigmh kai o doulos zhtaei na apotaksei ton zygo tou!
o xazos leei kati eksypno pou den aresei sto synolo!
o tyflos blepei mia akida fwtos!
kai o koufos akouei ena triksimo!

pragma pou tarazei thn roh tou potamou pou legete keinwnia kai ayto den aresei sta kefalia pou mas keitane apo pleonextikh thesh kai gelane;)

opote kata thn gnwmh mou ena einai ayto pou katalaba sthn syntomh kai taragmanh zwh mou twn 39 xronwn!

pas me ton reyma kai pou kai pou arpazeis kapoio allo adynamo skeletomeno kormi kai to trabas pisw na faneis pigo pio mprosta!

na klepseis ligh xamenh xara!
na geyteis ligo apo thn eytyxia pou se legane otan hsoun paidi!
giati theloume na legomaste anthrwpoi alla eimaste to xeirotero eidos zwwn!

ayth einai me liga logia h axarh kai psyxrh poreia mas pou legete zwh!

bebaia yparxoun kai ta omorfa logia na thn parousiazeis alla den teriazoun se mena!

panta proetoimazomai gia to kako na eimai etoimos gia to kalo an erthei kai na to xarw perissotero:)

me ektimhsh giwrgos!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πουτάνα Ζωή...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Megaloi_Theristes :: Προσωπικά :: Διάφορα - Spam topic-
Μετάβαση σε: